Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

HISTORIA TEATRU

Teatr Czarnego Tła narodził się w 2012 roku w czasie warsztatów dla dzieci i pracy nad spektaklem „Królowa Śniegu”. Wtedy powstał pomysł i pierwsze próby realizacji, które podjęła grupa pasjonatek teatru. Tworzyłyśmy, sprawdzałyśmy, spędzałyśmy godziny na ustawianiu świateł i poznawaniu specyfiki materiałów.
Powstał wtedy pierwszy spektakl „Energetyczny Chorzów”, który zaprezentowałyśmy na Industriadzie oraz w domu kultury i zaprzyjaźnionej szkole.
Gdy już wiedziałyśmy, że to chcemy robić, to zajęłyśmy się kolejnym spektaklem – „Ale …cyrk…”. Pełna lalek i tańca opowieść o cyrku, w którym gwiazdami zostały kurczaki.

Kolejnym działaniem był udział w III Festiwalu Małych Form artystycznych w Chorzowie, gdzie zajęłyśmy II miejsce w kat. zespołów dorosłych oraz praca nad stworzeniem spektaklu na podstawie teledysków Michaela Jacksona.
W tym samym roku postanowiłyśmy też wziąć udział w programie Mam Talent, gdzie dotarłyśmy do półfinałów. A więc rok 2014 był bardzo bogaty i przełomowy.

W 2015 roku podjęłyśmy decyzję o szukaniu swojego miejsca i w lipcu Teatr Czarnego Tła przeniósł się do swojej siedziby.
Zajmuje parter budynku przy ulicy Poniatowskiego 6 w Chorzowie, gdzie dzieli przestrzeń z Pracownią Działań Twórczych oraz Galerią Rękodzieła.
W ramach działalności Teatru powstała kameralna scena z niewielką widownią, gdzie odbywają się nasze spektakle, warsztaty dla grup, zajęcia dla dzieci, imprezy okolicznościowe.
Zaczynamy od małej przestrzeni i mamy nadzieję, ze będzie wypełniona po brzegi i po jakimś czasie będziemy zmuszeni szukać większego obiektu. 
Ale na razie chcemy stworzyć nowe, kreatywne i kolorowe miejsce na mapie miasta. 
Mamy nadzieję, że dzięki naszej publiczności i osobom uczestniczącym w zajęciach, wszystko się uda.

Rok 2020 był dla nas bardzo trudnym wyzwaniem, ale na szczęście udało nam się przetrwać, choć wychodzimy z niego bardzo poobijane. Próbujemy się znowu na nowo podnieść i odbudować działalność teatru.
Liczymy, że z naszymi widzami uda się tworzyć jeszcze lepszy i większy teatr.

Reklama
%d blogerów lubi to: